Condominio Residencial Verano Clube
| Gratis Wi-Fi | Simbassäng Bassäng | Luftkonditionering |
Gästerna på hotellet Condominio Residencial Verano Clube Belém kan besöka Igreja Nossa Senhora de Lourdes, som ligger cirka 3 km bort. Det finns också en parkering.
Det tar cirka 25 minuter till fots från Algodoal-ön från detta hotell. Teatro da Paz ligger inom 10 minuters bilresa. Dessutom finns busstationen Terminal BRT - Tapana bara 400 m från hotellet.
Rummen har balkong tillsammans med luftkonditionering, samt plattskärms-TV med satellitkanaler. Du kan njuta av utsikten över trädgården från rummen.
I området finns restauranger, såsom Enjoy Espetinho & Tapiocaria, som ligger precis runt hörnet från det här boendet.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi
- Parkering
Aktiviteter och avkoppling
- Bassäng
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🕌
Vilka landmärken kan vi besöka under vår vistelse på hotellet Condominio Residencial Verano Clube?
Algodoal-ön såväl som Igreja Nossa Senhora de Lourdes är bland de högst rankade landmärkena inom 5 respektive 10 minuters bilresa från hotellet Condominio Residencial Verano Clube. - ❓
Finns det parkeringsplatser vid hotellet Condominio Residencial Verano Clube?
Gratis privat bilparkering finns på hotellet Condominio Residencial Verano Clube gratis. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Condominio Residencial Verano Clube?
Gästerna på hotellet Condominio Residencial Verano Clube måste checka ut till 12:00. - ❓
Vilken typ av pool finns det på detta hotell?
Detta hotell har en privat pool.